Salon YOCHI

Dogłębne oczyszczenie wodorowe twarzy

Rynek usług kosmetologicznych szybko się zmienia i oferuje wiele nowości. Z pewnością oczyszczanie wodorowe, to bestseller ostatnich lat. Dlaczego? Ponieważ jest to połączenie nowoczesnej technologii z nauką w bezpieczny dla klienta sposób. Dodatkową zaletą zabiegu oczyszczania wodorowego jest jego kompleksowość. Łączy w sobie to, co dla cery najważniejsze: oczyszczanie, nawilżanie, dotlenienie i silną rewitalizację cery.

wolne rodniki
Wodorowe oczyszczanie twarzy - na czym polega?

Teoria wolnych rodników w procesie starzenia się skóry jest obecnie dominująca. Wolne rodniki (RTF) mają degradujący wpływ na starzenie się nie tylko skóry, ale i powstawania miażdżycy czy nowotworów.

Wolne rodniki w naturalny sposób tworzą się w procesach komórkowych. Jednak to ich liczba i kumulacja w strukturach organizmu ma negatywny wpływ na nasz wygląd czy zdrowie. Nadmiar RTF wpływa niszcząco na białka, lipidy, kwasy nukleinowe czy tłuszcz w warstwie naskórka. Powoduje to, ścieczenie skóry, utratę jędrności, szary i ziemisty kolor skóry. Naruszona zostaje bariera ochronna skóry, przez co staje się ona bardziej podrażniona i wysuszona. Dokładnie tak samo degradacji ulegają włókna podporowe, jak elastyna i kolagen, przez co skóra traci na jędrności i elastyczności.

Wolne rodniki powstają na skutek wielu różnych czynników. Do głównych należą:

palenie papierosów
silny, długotrwały stres
oddychanie zanieczyszczonym powietrzem
długie, intensywne opalanie się
duży wysiłek fizyczny
wędzona, grillowana, smażona żywność

Zabieg oczyszczania wodorowego twarzy pozwala na wprowadzenie cząstek wodoru, które wychwytują wolne rodniki (tlen). Dzięki małym rozmiarom pierwiastka i niskiej masie wodór ma szansę dotrzeć do głębokich warstw skóry. Dodatkowo w trakcie zabiegu pojawia się zjawisko elektroporacji, które umożliwia głębsze podanie substancji aktywnych, poprzez pojawienie się w skórze mikrokanalików.

Dzięki wytworzeniu wodoru ma on możliwość przechwycenia cząsteczek reaktywnego tlenu. A poprzez ich połączenie pojawia się woda i tlen, które skutecznie oczyszczają skórę z wszelkich zanieczyszczeń.

Co ważne, zabieg jest całkowicie bezpieczny, nieinwazyjny, całoroczny, nie ma efektów ubocznych. Można go zastosować u kobiet w ciąży czy pacjentów onkologicznych.

oczyszczanie wodorowe
Oczyszczanie wodorowe przebieg zabiegu

Po oczyszczeniu i demakijażu twarzy przystępujemy do:

I faza - oczyszczanie twarzy aktywnym wodorem. Tu powstaje woda, która w wyniku ssania usuwa nam zaskórniki, oczyszcza skórę i wprowadza wodór.
II faza - delikatna eksfoliacja, wprowadzenie i użycie określonych roztworów zabiegowych dedykowanych określonym problemom skóry. Użycie wałka jadelitowego w celu wprowadzenia aktywnych jonów z substancji, ale i oczyszczenia skóry.
III faza - wprowadzenie substancji aktywnych za pomocą infuzji lub elektroporacji.
IV faza - zakończenie zabiegu z użyciem kremu i przemasowanie cery.

Efekty oczyszczania wodorowego?

Oczyszczanie wodorowe jest kompleksowym zabiegiem pielęgnacyjnym. Cera zostaje oczyszczona z martwego naskórka i przygotowujemy ją do dalszych etapów pielęgnacji.

Wśród najistotniejszych efektów wodorowego oczyszczania skóry twarzy, szyi i dekoltu, wymienia się m.in.:

wyeliminowanie wolnych rodników,
wyrównanie kolorytu skóry, poprzez poprawę mikrokrążenia,
poprawę elastyczności cery,
cera poprawi się w zakresie jędrności i gęstości,
dotlenienie skóry właściwiej, poprzez wprowadzenie cząstek wodoru,
oczyszczenie porów z zaskórników poprzez system ssania,
złuszczenie obumarłych warstw naskórka,
złagodzenie stanów zapalnych, stosując odpowiednio dobrane roztwory,
regulację wydzielania sebum,
redukcję przebarwień,
stymulację powstawania włókien kolagenowych, poprzez dostarczenie wodoru i substancji aktywnych,
zwiększenie metabolizmu skóry poprzez dotlenienie.

oczyszczanie wodorowe
Mikrodermabrazja wodna a redukcja zmarszczek

Teoria wolnorodnikowa w procesach starzenia się skóry jest znana od wielu lat. Ale dopiero terapia wodorowa pozwoliła na skuteczne niwelowanie wolnych rodników z obszaru twarzy, szyi i dekoltu.

Oczyszczanie wodorowe, jest oczyszczaniem zarówno na poziomie naskórka, jak i komórkowym. Usuwamy martwe komórki skóry, sebum oraz zanieczyszczenia przywracając w ten sposób piękny wygląd. To, co jednak najważniejsze, że działając wodorem, usuwamy przyczynę starzenia się skóry. To poprzez działanie RTF zostaje uszkodzone DNA komórkowe. Dzięki wprowadzeniu wodoru, fibroblasty mają energię do produkcji elastyny i kolagenu, a więc struktur odpowiadających za jędrność skóry.

Zabieg oczyszczania wodorowego nie usunie nam zmarszczek. Spowoduje, że będą one mniej widoczne, ponieważ wzrasta poziom nawilżenia tkanek. Z pewnością redukcja wolnych rodników wpływa na procesy anti-age i może być stosowana, jako element prewencji w procesach starzenia się skóry.

Przeciwskazania do zabiegu oczyszczania twarzy wodorem

Zaletą oczyszczania wodorowego twarzy jest jego bezinwazyjność i szerokie spektrum zastosowania. Mimo tego warto zwrócić uwagę na przeciwskazania zabiegowe:

aktywne choroby skóry, dermatozy lub stany przewlekłe,
patologiczne stany chorób przewlekłych (np. cukrzycy, nowotworów, epilepsji),
rozrusznik serca, z uwagi na etap elektroporacji czy fali radiowej,
metalowe implanty, jak wyżej,
nadwrażliwość na prąd elektryczny,
nadciśnienie (bez kontroli lekarza).

mgr Agnieszka Wiśniewska
Właściciel