Cera wrażliwa i naczynkowa

Cera naczynkowa (naczyniowa) i wrażliwa, to skóra wymagająca szczególnej troski i uwagi. Cera naczynkowa cechuje się dużą reaktywnością. Cera ta cechuje się rumieniem w postaci teleangiektazji, czyli rozszerzonych naczyń krwionośnych lub tzw. plam naczyniowych. Teleangiektazje, są to trwale rozszerzone, powierzchowne naczynia włosowate, które są widoczne na skórze. Często tworzą jednolity, rozlany rumień.

Cera naczyniowa może być zarówno cerą suchą, tłustą czy mieszaną. Dodatkowo mogą pojawiać się inne dermatozy, jak krostki, wypryski czy obrzęk. Jeden najbardziej problematycznych objawów, to nadmierna reakcja na czynniki środowiskowe tzw. nadreaktywność cery. Pojawia się wtedy uczucie ściągnięcia i pieczenia, rozszerzenie rumienia, a nawet stany zapalne, które są reakcją na drażniące czynniki. Wszystko to jest spowodowane zaburzeniem warstwy hydro-lipidowej cery oraz płytkim unaczynieniem.

Dlatego tak ważne jest, aby stosować odpowiednie preparaty uszczelniające naczynia krwionośne i redukujące rumień. Dobrze dobrane zabiegi, które kierunkowo pozwolą na wyciszenie i załagodzenia nadreaktywności cery. Nie bez znaczenia jest również dieta, jak i codzienna pielęgnacja.

W celu wyciszenia rumienia i załagodzenia nadreaktywności cery naczyniowej, stosujemy zabiegi laserowe i pielęgnacyjne. W celu redukcji zaczerwienienia możemy zastosować laser diodowy lub pikosekundowy. Pojedyncze naczynka zamykamy laserem pikosekundowym.